• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація для батьків

Управління освіти адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради

http://www.oktyabrskiy-ruo.edu.kh.ua


Офіційний сайт Департаменту освіти Харківської міської ради

http://www.kharkivosvita.net.ua

Світлична Олена Федорівна - начальник управління освіти адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради

часи прийому громадян: щосереди 14.00 - 17.00 Тел.: 712-20-78

*************

Внутрішні телефони по РУО

ПІБ Посада Телефон робочий № кабінету
Світлична Олена Федорівнаначальник управління освіти712-20-784
Гребеннікова Наталія Миколаївна Головний спеціаліст 712-42-70 5
Ривкіна Олена ОлегівнаЗаступник начальника Управління освіти712-20-783
Михайленко Лілія Віталіївна Головний спеціаліст 712-32-71 7
Фурсова Ольга ВолодимирівнаСекретар 712-20-78 2

Правила прийому до ЗДО №38"

1. Реєстрація в електронній черзі та направлення до закладу якщо ваша дитина дійшла по черзі.

2. Заява батьків або осіб, які їх замінюють; 3. Медична довідка про стан здоров'я дитини, довідка дільничого лікаря про епідемічне оточення;4. Копії свідоцтва про народження (2 екзем.);

5. Документи для визначення розміру батьківської плати (для дітей пільгових категорій);

6. Висновок обласної психолого-медико-психологічної консультації (для дітей спеціальних груп);7. Направлення управління освіти адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради (для дітей спеціальних груп).

Інформація про реєстрацію до ЗДО № 38"

" Про внесення змін до наказу Департаменту освіти від 15.08.2013 № 142 "Про затвердження Положення про електронну реєстрацію дітей для прийому в дошкільні навчальні заклади"

"Про дотримання порядку прийому дитини
до закладу дошкільної освіти".(витяг)
Міністерство звертає увагу на дотримання порядку прийому дитини до закладу дошкільної освіти.


Так, згідно ст. 53 Конституції України кожен має право на освіту. Держава забезпечує доступність дошкільної освіти в державних і комунальних учбових закладах. Згідно з рішенням Конституційного суду України від 04.03.2004 р. № 5-рп/2004 доступність освіти, як конституційна гарантія реалізації права на освіту означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту і держава має створити можливості для реалізації цього права.
Відповідно до ст. 34 Закони України «Про освіту», прийом дітей в дошкільні навчальні заклади проводиться за бажанням батьків. Згідно ст. 36 «Про дошкільну освіту», батьки мають право вибирати дошкільний навчальний заклад. У відповідності п. 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. №305, прийом дітей в дошкільний учбовий заклад здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної картки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження. Для прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу додатково подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою.
Довідка, форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 27.12.1999 № 302 «Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях), видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.
Наразі, згідно зі ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» батьки несуть відповідальність за стан здоров'я дитини, його фізичний розвиток.
Відповідно до ст. 12, 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов'язані надавати об'єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їх законним представникам про ефективність профілактичних щеплень і можливі післявакцинальні ускладнення. Особам, що не досягли п'ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об'єктивно інформованих батьків, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об'єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров'я і подальші наслідки.
Дане право на відмову від щеплень закріплене і в п. 18 «Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень», затвердженого наказам МОЗ України від 03.02.2006 р. № 48. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів, вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.
Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України № 43429.11.2002 та затвердженого цим наказом примірного «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».
Враховуючи вище зазначене, відмова керівника дошкільного навчального закладу у прийнятті дитини до закладу без відповідних профілактичних щеплень суперечать діючому законодавству України. За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу.
Зміст листа просимо довести до відома місцевих органів управління освітою, керівників закладів дошкільної освіти.

Заступник Міністра Б.М.Жебровський

Поради батькам

Віддаючи дань часу, люблячі татусі й матусі з пелюшок розвивають таланти своїх дітей, не завжди усвідомлюючи, що з того вийде. Не жаліючи для своїх чад ні сил, ні коштів, батьки часом ігнорують прості методи виховання. Пропонуємо кілька порад батькам.

Порада батькам №1
Поважайте індивідуальність дитини
Переконання батьків, що дитина мала і нічого не розуміє — помилкове. Психологи-педагоги давно зійшлися на тому, що дитина — не чистий лист, який формується завдяки оточенню, а вона також має власну індивідуальність та спадкові риси. Тому не забувайте, що виховуєте маленьку людину, яка має свої смаки, вподобання та інтереси, з якими слід рахуватися.

Порада батькам №2
Ні «ранньому розвитку»
Зараз дуже популярно водити дитину на декілька гуртків, вивчати іноземну мову з 3-х років, долучити її до спорту, музики, балету… Проте дитина тільки втомлюється, не розуміючи, навіщо перейматися майбутньою кар’єрою і своїм сус-пільним становищем. Мабуть, не всі знають той факт, що для навчання найкращим є шкільний вік, тобто з 6-7 років, коли розвивається інтелект. До 6 років малюкові найкраще пізнавати навколишній світ через гру та мамину любов.

Порада батькам №3
Не забирайте дитинство
Часом дорослі згадують своє дитинство і жалкують, що воно буває лише раз. Проте, втілюючи в життя свої власні мрії, люблячі татусі і мамусі позбавляють дитину цього прекрасного періоду життя, інтелектуально навантажуючи дитину з пелюшок, вимагаючи від неї добиватися успіхів і результатів. Психологи, даючи поради батькам, зазначають, що дитині необхідний вільний час, спокій для того, щоб подумати, осмислити побачене і почуте через гру з ляльками та іграшками.

Порада батькам №4
Учіть своїм прикладом
Часто батьки хочуть бачити у своїй дитині втілення найкращих якостей. У противному разі дорослі сердяться і вичитують своє чадо. Саме тут доречно згадати англійське прислів’я «не намагайтесь змінити дітей, адже вони все одно будуть схожими на вас. Спробуйте змінити себе». Ще Лев Толстой ставив риторичне питання: як, живучи дурно, можна добре впливати на дітей?

Порада батькам №5
Уникайте потурань
«Хто дітям потакає, той сам плаче» — говорить народна мудрість. На лінощі, неслухняність, упертість батьки в жодному разі не мають закривати очі, жаліючи та леліючи свою кровинку. Тут батькам потрібно проявити волю, адже недарма застерігає народне прислів’я: «Не навчив у пелюшках — не навчиш і в подушках».

Порада батькам №6
Дотримуйтеся єдності вимог
Ще одна порада батькам така: установлюючи якісь правила, тримайтеся їх і далі. Непослідовність дій може вивести дитину з рівноваги та бути причиною озлобленості, адже діти дуже гостро переживають несправедливість. До того ж дорослі, часто виключно з благородною метою, вдаються до брехні, яка, розкриваючись, порушує цілісність всесвіту дитини, стає причиною відчуженості.

Порада батькам №7
Використовуйте розвиваючі ігри та іграшки
Частіше зустрічаються іграшки з досить обмеженим колом використання, і хоч уява дитини ширша, ніж у дорослих, все ж краще замінити їх на пісочницю, фарби і чистий альбом, конструктор, через які дитина зможе розвиватися, проявляти творчу уяву, і розкриватися.

Порада батькам №8
Читайте дитині казки
У казках є місце чарівному і незвичайному, тому вони сприймаються радісно. В казках усе відбувається легко, природно і просто — і це сприйняття дитина переносить у своє життя, воно закладається в її моделі поведінки. У казках немає депресії, надломів, тієї офіційності, натомість постає простота: у втратах і надбаннях, хороших чи злих вчинках. До того ж через віру в дива, яку, боронь боже, зломити батькам, дитина росте не обмеженою, а багатогранною, оптимістичною і натхненною.

Поради батькам

Прислухайтесь, як дитина кашляє

«…Чи то зима, чи то сльотава осінь, холодний літній дощ, чи навесні не повезло…Напали нежить, кашель, з носа повінь…» Справді, підступна хвороба може спіткати дитину в будь – який час. То ноги промочить, то чогось холодного нап’ється, то з вірусом «не розминеться». І лікар уже ставить діагноз: застуда, а там недалеко й до ускладнень, наприклад, до затяжного кашлю. Він може тривати тижнями, навіть місяцями. Маскуватися під невинне «підкахикування» чи мучити нападами вранці або вночі, після їжі або під час різких рухів. Це означає, що недолікована хвороба підступно оселилася в одній з найбільш ослаблених і вразливих ділянок організму. «Маскування» може бути настільки вдалим, що важко буде поставити точний діагноз навіть за умови кваліфікованого обстеження. Водночас кожна система організму «показує» свої розлади специфічними проявами кашлю. Батькам буде легше наполягати на діагностиці, якщо вони здогадуватимуться, де у малого негаразди.

№1. Бронхо – легенева система – тривалі напади голосного важкого кашлю з хрипами та виділенням мокроти; найчастіше напади такого кашлю бувають уранці, одразу після сну чи з початком рухової активності дитини: від кашлю червоніє обличчя, починається неприродна позіхачка, навіть гикавка.

№2. Товстий кишечник – бувають напади «об'ємного» кашлю, коли напружується та здригається все тіло, посилюється неприємний запах з рота; кашель призводить до несправжніх позовів – дитина проситься на горщик, але без результату.

№3. Шлунок – дзвінкий поверхневий кашель, що легко виривається з грудей і викликає пашіння щік; якщо напад кашлю триває довго, може викликати блювальний рефлекс; дитина скаржиться на неприємний присмак у роті; «супутниками» тривалого кашлю можуть бути набряки стінки горла та тріщини на слизовій оболонці губ.

№4. Селезінка та підшлункова залоза – кашель провокується різкими рухами і супроводжується больовими відчуттями у правому боці; дитина скаржиться, що терпнуть ноги, їй важко бігати і дуже хочеться солодкого.

№5. Серцево – судинна система – малопомітні, нетривалі «підкахикування», після яких сохне в роті й посилюється спрага; «німіє» під час кашлю горло, підсвідомо напружується тіло – дитина зціплює зуби, стискає губи, кулачки.

№6. Тонкий кишечник – резонансний глибокий кашель, що віддається болем у скронях або коло пупка; тривалий напад кашлю призводить до «заніміння» підборіддя; на слизовій оболонці губ та в порожнині рота з'являються висипи.

№7. Сечовий міхур – важкий, надривний кашель із сильним напруженням м'язів живота, що може призвести до рефлекторного сечовиділення.

№8. Нирки – кашель віддзвонює десь у спині та попереку; під час нападів кашлю переповнюється слизом порожнини носа, на очі набігають сльози, у вухах – дзвенить.

№9. Ендокринна та імунна системи – періодичний деренчливий кашель, напади якого найчастіше бувають увечері, близько 20.00; потім з'являється відчуття спустошеності на рівні грудей та живота; дитина може поскаржитися, що їй гаряче в долонях.

№10. Медіаторна та нейросекреторна системи - глухе, ніби грайливе, невтомне підкашлювання, після якого залишається відчуття лоскоту або приємної сверблячки в яснах та зубах; дитина може поскаржитися, що «заклало» вушка або «холодно» всередині.

№11. Жовчний міхур – кашель, від якого «вивертає» назовні; нерідко він справді викликає блювання жовчною гіркою масою; після нападу дитина стає мов «скупана» в гарячому поту; від такого кашлю може судомити ноги, «пекти» стопи, «різати» в очах.

№12. Печінка – напади кашлю викликають сильний біль у правому підребер’ї, аж до гіркого плачу дитини; під час кашлю «сіріє» обличчя, паморочиться голова.

Ось про що може розповісти батькам дитячий кашель. Ми не даремно пронумерували системи організму. Існує ще один спосіб дізнатися, розлади в якій системі організму спричинили кашель. Розрахунки ведуться за досить простою формулою (№Х*2) + 2 = час максимальної активності обраної системи. Наприклад, якщо кашель пов'язаний з дисфункцією шлунку, визначимо «найяскравіші» його прояви так: (№3*2) + 2 = 8 годин ранку. Серце відзвітує про свої негаразди починаючи з : (№5*2) + 2 = 12 годин. Справа в тому, що на тлі максимальної активності тієї чи іншої системи людського організму помітнішими стають і всі її негаразди.

«Мокрий» ніс стане сухим

…Якщо вчасно мобілізуватися на боротьбу з нежитем. Найпоширеніший засіб – аптечні краплі для носа – можна використовувати тільки за порадою лікаря. Галазолін, наприклад, дуже пересушує слизову оболонку – дитині може бути боляче дихати. Санорин у декого викликає алергічну реакцію, аналогічну до отруєння (у дитини різко падає тиск, вона стає блідою, сонливою, може навіть знепритомніти). Що стосується імпортних засобів, то реакція на них також може бути індивідуальна і не завжди позитивна. Найбезпечнішими і не менш надійними за аптечні є народні засоби.

Якщо у дитини немає алергії на моркву, приготуйте з неї сік (для дітей, молодших за 6 років, розведіть наполовину водою) і закапуйте 3-4 рази на день по 2 краплі в кожну ніздрю. Закладений ніс добре «пробиває» сік відвареного буряка. За всіх умов ефект дають часникові інгаляції, які можна зробити кількома способами. Найпростіший такий: зубчик розріжте навпіл і дайте малому вдихнути одразу обома ніздрями. Так кілька разів на день, беручи щоразу новий зубчик.

Коли починає «дерти в горлі» - змастіть дитині п’яти йодом, одягніть на неї вовняні шкарпетки і покладіть спати, напоївши перед цим чаєм з цілющих трав. Йодиста сіточка на спині допоможе перешкодити розвитку бронхіту.

Кiлькiсть переглядiв: 289