Тринадцять заповідей для мами і тата майбутнього першокласника

1. Не сприймайте дитину маленькою. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов’язків. Зробіть це м’яко: “ Ти в нас уже дорослий, ми можемо довірити тобі помити посуд».

2. Визначте загальні інтереси у вашій сім’ї.

3. Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово привчайте її порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті.

4. Не сваріть, а тим паче не ображайте дитину в присутності сторонніх. На скарги навколишніх, учителя або вихователя скажіть: « Дякую, ми обов’язково поговоримо на цю тему”.

5. Навчіть дитину ділитися своїми проблемами, обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками та дорослими. Щиро цікавтеся думкою дитини, лише так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.

6. Постійно говоріть із дитиною, розвиток мовлення – це запорука гарного навчання.

7. Відповідайте на кожне запитання дитини, тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не згасне.

8. Дивіться на світ очима іншого – основа для взаєморозуміння.

9. Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, кажіть: «Вийде, тільки потрібно ще раз спробувати.»

10. Формуйте високий рівень домагань. І вірте, що ваша дитина зможе все, потрібно тільки їй допомогти. Хваліть малюка словом, усмішкою, ласкою і ніжністю.

11. Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини своїх вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу.

12. Любіть дитину, знаходьте радість у спілкуванні з нею.

13. Ваша повага до дитини зараз – фундамент шанобливого ставлення до вас тепер в майбутньому.

Кiлькiсть переглядiв: 36