Правила поведінки на водоймах взимку!

От і прийшла справжня зима із снігом та холодами. Наші водойми вкрилися кригою. У багатьох любителів зимової риболовлі з’являється бажання провести час з вудкою на краю ополонки, а дітям кортить пограти на льоду. Але варто пам’ятати, що жодна зима не обходиться без випадків, коли люди провалюються під лід, і на превеликий жаль не всім вдається врятуватись. Так минулою зимою у крижаній воді загинули двоє людей.

Тож, шановні громадяни, нагадуємо основні правила поведінки на водоймах взимку:

У жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги, а обов’язково використовувати для цього палицю. Не можна стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці. Знайте, що на початку льодоставу небезпечною є середина водоймища, а в кінці зими - прибережні ділянки. Також неміцним лід може бути біля стоку води, там, де б’ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку. Тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід, на ділянках, покритих товстим шаром снігу.
Безпечним вважається лід: для одного пішоходу - лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки або риболовлі - не менше 10-12 сантиметрів (масове катання - 25 сантиметрів).
Для любителів зимової підлідної ловлі риби існують правила, яких потрібно суворо дотримуватись:
не пробивайте поруч багато лунок;
не збирайтеся великими групами на одному місці;
не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, навіть, якщо там добре „клює”;
завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів;
тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.
Якщо ви все ж таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розставте широко руки та намагайтеся утримуватися на поверхні.
Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідки прийшли та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.
Надаючи допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених мотузкою на березі або на твердому льоду, особа, яка надає допомогу, повинна наблизитися до потерпілого на відстань, яка дозволить подати мотузку, пояс, палку або багор. Коли поруч нічого немає, то 2-3 чоловіка лягають на лід і ланцюжком просуваються до постраждалого, утримуючи один одного за ноги, а перший подає жертві ремінь, шарф тощо.

Окремо звертаємося до батьків: пильнуйте своїх дітей, не дозволяйте їм без вашого нагляду гратися поблизу водойм. Будьте обережні! Бережіть своє життя!

/Files/images/an-3-05.jpg ро.jpg
Пам'ятка населенню щодо запобігання ураження електричним струмом


Батьки, дорослі, вихователі!

Ведіть роз'яснювальну роботу з дітьми про правила поводження з електроприладами та з елементами електроустановок.

Найпідступніша властивість електричного струму та, що він невидимий, не має ні запаху, ні кольору. Він уражає несподівано, коли людина раптово замикає на себе електричне коло. Тобто, небезпечна ситуація виникає тоді, коли людина одночасно торкається неізольованого проводу, провідних частин електроустановки або металевого предмета, що знаходиться під напругою, та землі, заземлених предметів, тощо.

Щоб уникнути травматизму і зберегти життя, запам’ятайте елементарні Правила безпеки у поводженні з електромережами та поблизу енергооб‘єктів:
Ні в якому разі не можна наближатися до обірваних електричних дротів ближче ніж на 8 метрів
Не можна намагатися у будь – який спосіб самостійно відновити електропостачання, проникати до трансформаторних підстанцій, електрощитових
Роботу по відновленню електромереж повинні виконувати тільки працівники районів електромереж ПАТ «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО»
Не можна підніматись на опори повітряних ліній електропередач, залазити на дерева, що ростуть під проводами ЛЕП.
Слідкуйте за тим щоб діти не грали поруч з трансформаторами та під повітряними лініями електропередач, не запускали біля них повітряних зміїв
Про виникнення будь – яких неполадок в електромережах чи обривів електропроводів, відчинені дверцята трансформаторних підстанцій терміново повідомте диспетчера РЕМ на території Вашого району електромереж

Заборонено:
Витирати електричні прилади та проводи, штепсельні розетки та вимикачі мокрою ганчіркою
Наливати воду у ввімкненні в електромережу чайники, праски, кавоварки
Затискати електропроводи дверима, віконними рамами
Підвішувати речі на проводи, вимикачі та розетки
Доторкатися до кабелів або проводів, ізоляція яких ушкоджена
Витягати за шнур вилку з розетки


Перша допомога потерпілим при враженні електричним струмом.

Якщо людина уражена електричним струмом, необхідно швидко звільнити потрепілого від дії електричного струму, оскільки від тривалості такої дії залежить важкість електротравми, в той же час діяти обережно, щоб не потрапити самому під дію струму. Найбезпечніший спосіб — вимкнути електроустановку, до якої торкається потерпілий за допомогою вимикача, рубильника чи іншого комутаційного апарату.

У разі відсутності такої можливості, необхідно (Увага! При напрузі до 1000В!):
перерубати провід, який торкається людини, сокирою або лопатою з сухим дерев’яним держаком. Відкинути провід палицею, дошкою чи будь-яким іншим сухим предметом, що не проводить електричний струм. При цьому бажано ізолювати себе від землі, ставши, наприклад, на сухі дошку, пальто чи гумову підстилку.

Можна відділити потерпілого від струмопровідних частин, відтягнувши його за одяг, якщо він сухий та відстає від тіла. При цьому слід уникати дотику до металевих предметів і відкритих частин тіла потерпілого. В крайньому випадку, коли необхідно доторкнутись до тіла потерпілого, потрібно одягнути діелектричні рукавички або обмотати руку сухим одягом.

Увага! Звільняючи потерпілого від дії електричного струму, слід діяти однією рукою.

Після усунення дії електричного струму, потерпілому слід надати першу допомогу, попередньо викликавши "швидку допомогу", а також повідомити про випадок черговому диспетчеру району електромереж (телефони диспетчерської РЕМ нанесені на дверях всіх ТП, вказані у пам‘ятках для населення, їх також можна дізнатися у диспетчерів служб 101, 102, 103, 109).

Після того, як потерпілого звільнили від дії електричного струму його кладуть на спину та з’ясовують чи є дихання і пульс. У разі необхідності проведення штучного дихання та масажу серця: Якщо допомогу надає одна особа, то на кожні два вдихання необхідно проводити 15 натискань на грудну клітку. За хвилину потрібно зробити не менше 60 натискань та 12 вдувань.

Якщо допомогу надають дві особи, то співвідношення дихання-масаж становить 1:5, тобто після одного глибокого вдування роблять п’ять натискань на грудну клітку.

Дітям від 1 до 12 років масаж серця роблять однією рукою, в хвилину від 70 до 100 натискань, а дітям до 1 року — від 100 до 120 натискань у хвилину двома пальцями (вказівним та середнім) на середину грудини або великими пальцями обох рук.Штучне дихання та зовнішній масаж серця необхідно робити до відновлення самостійного дихання та діяльності серця в потерпілого або до його передачі медичному персоналу.

Якщо немає можливості викликати медичний персонал, необхідно забезпечити транспортування потерпілого до найближчої лікарні. Перевозити людину можна лише за умови стабільного пульсу та дихання.

Пам'ятайте! При звільненні від дії електричного струму і наданні першої допомоги потерпілому дорога кожна хвилина.

Виконання цих простих вимог збереже життя Вам і Вашим дітям. Тож будьте обережні, цінуйте власне життя і здоров’я!
Робота з дітьми з питань безпеки життєдіяльності
Закріплення знань та умінь поведінки на дорозі діти вивчають під час занять та самостійних ігор
/Files/images/baneri/20161125_102734.jpg

/Files/images/baneri/ж.jpg

/Files/images/IMG_5277.jpg

Пожежні правила вивчаємо, про особисту безпеку не забуваємо.

/Files/images/IMG_5276.jpg

/Files/images/IMG_5275.jpg

«101» - спішить за викликом на допомогу (ігри дітей на закріплення правил пожежної безпеки).

/Files/images/IMG_5859.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 85