Узагальнена інформація за результатами досліджень на початок 2021/2022 навчального року

Рівень сформованості компетенцій за освітніми лініями Базового компонента дошкільної освіти

Дослідження проводились відповідно до наказу Управління освіти адміністрації Новобаварського району від 01.09.2021 № 128 «Про зміст та організацію методичної роботи з педагогічними кадрами Новобаварського району у 2021/2022 навчальному році» та наказу завідувача ЗДО № 38 від 01.09.2021 № 70 п.11 «Про зміст та організацію методичної роботи з педагогічними кадрами ЗДО № 38 у 2021/2022 навчальному році», з метою якісного оцінювання і корекції освітньої діяльності, оцінювання реалізації Освітньої програми «Дитина» відповідно освітніх напрямів Базового компоненту дошкільної освіти з 01.10 по 08.10.2021. Обстеженню підлягали діти дошкільного віку у кількості-80 осіб. 16 дітей раннього віку були обстежені відповідно показникам нервово-психічного розвитку.

Об’єкт: стан організації освітнього процесу закладу дошкільної освіти.

Предмет: рівень сформованості компетентностей дітей дошкільного віку за освітніми напрямами Базового компоненту дошкільної освіти.

Суб’єкт: завідувач, вихователь- методист, вихователі та діти дошкільного віку (4-й, 5-й, 6-й рік життя).

Методи дослідження

Для проведення моніторингового дослідження було розроблено інструментарій, якийвключав:

1) Інструменти збирання інформації:

а) Визначення якості організації освітнього середовища в процесі реалізації завдань Базового компоненту дошкільної освіти (для завідувача);

б) Визначення стану підготовки вихователя до впровадження та реалізації завдань Базового компоненту дошкільної освіти (для вихователя-методиста);

в) Виявлення рівня сформованих життєвих компетентностей дітей дошкільного віку (для вихователя);

2) Засоби первинної обробки даних – підсумкові таблиці.

3) Засоби ілюстрування результатів – діаграма, підсумкові таблиці.

Точність отриманих результатів анкетування залежить від об’єктивності та відвертості відповідей респондентів, чіткої організації й оперативності процедури збору, обробки та відправки інформації.

Визначені компонентом дошкільної освіти вимоги до обсягу необхідної інформації, життєво важливих умінь і навичок, системи ціннісних ставлень до світу та самої себе є обов'язковими для виконання всіма учасниками освітнього процесу в закладі дошкільної освіти

За результатами досліджень можна зробити висновок, що освітній матеріал дітям цікавий, доступний, вони проявили свої знання в основному на середньому та достатньому рівнях.

Група №2(молодший вік)-8дітей: високий-0, достатній-0, середній-7, низький-1;

Група №3(середній вік) -17дітей: високий-0, достатній-2, середній-13, низький-2;

Група №4 (старший вік)-30 дітей: високий-0, достатній-16, середній-14, низький-0 ;

Група №5(середній вік)- 20 дітей: високий-0, достатній-1, середній-16, низький-3;

Група №6(короткотривала)- 5 дітей: високий-0, достатній-3, середній-1, низький-1;

Серед дітей старшого дошкільного віку із 30 дітей мають достатній рівень успішності -55%, середній-45%

Рекомендації:

1. Направити організацію освітнього процесу на основну мету-формування в дошкільнят світогляду цілісного бачення навколишнього світу і самих себе, свого місця в природі та суспільстві (Упродовж2021/2022н.р.)

2. Забезпечити активізацію дослідно-експериментальної діяльності у педагогічному колективі ЗДО (Упродовж 2021/2022н.р.)

3. Посилити практичну спрямованість формування базових компетенцій у дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти (Упродовж2020/2021н.р.)

4. Продовжувати створення розвивального середовища, що має предметний, психологічний, моральний і соціальний складники, які є необхідними для повноцінного розвитку особистості(відповідно рекомендацій МОНУ) (Упродовж2020/2021н.р.)

5. Посилити роботу ЗДО з використання інтерактивних форм методичної роботи: тренінги, круглий стіл, ділові ігри, презентації із досвіду роботи, творчі проекти (Упродовж2021/2022н.р.)

6. Сприяти розвитку креативних здібностей дітей на основі врахування індивідуальних інтересів (Упродовж2021/2022н.р.)

7. Дбати про рівень внутрішньої самоорганізації педагогічного колективу, творчий, інтелектуальний потенціал кадрового складу (Упродовж2021/2022н.р.)

8. Оптимізувати підготовку дошкільників до реального життя, насиченого різними подіями, непередбачуваними ситуаціями тощо (Упродовж2021/2022н.р.)

9. Під час обстеження дітей педагогам дотримуватись алгоритму:

-використання діагностичного інструментарію;

-використання методів і прийомів(методика обстеження), які допомагають виявити фактичний різнобічний рівень розвитку дитини;

-за результатами освітньої роботи-визначення рівня засвоєння знань (Упродовж2021/2022н.р.)

10. Спрямувати роботу на підвищення результативності освітнього процесу (Упродовж2021/2022н.р.)